CONKRET z wizytą na budowie

Grupa studentów należących do Studenckiego Koła Naukowego CONKRET z Politechniki Krakowskiej odwiedziła inwestycje nadzorowane przez Investcover w kompleksie biurowym Buma Square w Krakowie.

Uczestnicy spotkania mogli przyjrzeć się z bliska procesowi przebudowy holu głównego, gdzie aktualnie przygotowywana jest nowoczesna strefa Food Court. Przewodnikiem wycieczki był inspektor budowlany z firmy Investcover, który w szczegółach opowiadał o trudnościach jakie napotkano w trakcie realizacji projektu, a także sposobach ich rozwiązania. Wskazał istniejące elementy konstrukcyjne budynku, a także te które musiały być wykonane od nowa na potrzeby realizowanej inwestycji. Uczestnicy mieli ponadto możliwość zobaczyć przebudowę instalacji kanalizacyjnej, a także zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami związanymi z samym wykończeniem powierzchni.

Ponadto spotkanie było okazją do wizytacji miejsc, których proces przebudowy został już zakończony przez Investcover, a były to między innymi:
– centrum monitoringu obiektu wraz z centralą pożarową
– szacht techniczny
– agregat prądotwórczy służący celom zasilania rezerwowego i awaryjnego
Największą atrakcją spotkania była wizyta na dachu obiektu, gdzie zainstalowane zostały nowoczesne urządzenia techniczne służące do obsługi pomieszczeń najemców. Część z nich posadowiona została na specjalnych podkonstrukcjach, o których opowiadał inspektor. Oprócz nowoczesnych central wentylacyjnych i urządzeń klimatyzacyjnych zainteresowaniem studentów cieszyły się także pomosty techniczne oraz niezapomniany widok na panoramę miasta.