BIM DAY 2019

Wyzwania przyszłości, oczekiwania rynku oraz inne ważne zagadnienia rynku budowlanego w Polsce były podejmowane na Konferencji BIM Day 2019.  

Z zaciekawieniem uczestniczyliśmy w prelekcjach ekspertów technologii BIM. A co nas pozytywnie zaskoczyło również w dyskusjach i debatach prowadzonych przez wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, którzy opierając się na własnych doświadczeniach opowiedzieli o praktyce zastosowania BIM w swojej części procesu inwestycyjnego. Właśnie tego typu debaty są najbardziej treściwe i owocujące gdzie Generalny Wykonawca czy Projektant może powiedzieć szczerze o praktycznych zaletach BIM, ale także o swoich bolączkach i wadach oprogramowania. Dzięki temu uczestnicy dostali jasny obraz sytuacji na rynku budowlanym a producent oprogramowania informację co jeszcze da się udoskonalić i rozwinąć. 

Ciekawostką był również przedstawiony raport „Budownictwo. Innowacje. Wizja liderów branży 2025.”    

Dzięki, któremu można zobaczyć jakie są realne kierunki rozwoju i zagrożenia na najbliższe lata.

Jak pisze pomysłodawca Raportu „Respondenci są zgodni – najbliższe lata to raczej optymalizacja i stopniowe wdrażanie nowych rozwiązań niż rewolucja. Liderzy oceniają, że większość rozwiązań jest już dostępna, teraz czas na ich coraz szersze zastosowanie. To także czas mierzenia się branży z wyzwaniami wynikającymi m.in. z sytuacji na rynku pracy, rosnącymi cenami energii i materiałów budowlanych.  Z drugiej strony, to wyjście naprzeciw nowym oczekiwaniom rynku – w zakresie ekologii, nowych potrzeb mieszkaniowych, zmiany preferencji inwestorów. Trendy społeczne, w tym większa mobilność, zmiana podejścia do własności, rosnąca świadomość w zakresie energooszczędności, zmiana charakteru pracy, czy starzenie się społeczeństwa będą miały ogromny wpływ na to co i jak będzie budowane.”

Szkolenie - BIMDAY Autodesk cyfrowa budowa